;

Jaką walutę zabrać na wyjazd do Tajlandii?

Polski Złoty jest niewymienialną bezpośrednio na tajską walutą. Z tego też względu, powinniśmy mieć przy sobie Euro lub Dolary Amerykańskie. Najkorzystniejszą wymianę waluty, oferują nam tamtejsze kantory. Dotyczy to głównie banknotów 100, 50 i 10 – dolarowych. Podobnie dobre warunki wymiany waluty, proponują nam banki. Najgorsze transakcje tego typu, oferują nam tamtejsze punkty wymiany waluty w miejscowych hotelach.

Które linie latają do regionu Tajlandia?

Łączna liczba linii lotniczych, obsługujących kierunek Tajlandia, to 22, a najczęściej wybieraną z nich jest Ukraine International Airlines. Aż 30% użytkowników udających się tam w podróż, wybiera właśnie tę linię. Dużą popularnością cieszą się także Qatar Airways i Emirates.

Obowiązkowa wizyta w stolicy i zwiedzanie atrakcji i ciekawych miejsc Bangkoku – to kolejny powód, by wybrać Azję. Wycieczki Ważne momenty szkolenia przedsiębiorcy do Tajlandii zyskują na popularności. Jednymi z głównych powodów są bezpieczeństwo, egzotyka i niskie ceny.

Co warto zobaczyć?

Ja do Tajlandii zabieram zawsze dolary i trochę euro, żeby nie zostać na lodzie. I jeszcze jedna rzecz – warto zabierać wysokie nominały. W przypadku Euro banknoty 50E mają minimalnie niższy kurs wymiany niż 100E (i wyższe).

tajska waluta

Wymieniając pieniądze, koniecznie zwróć uwagę na stan banknotów oraz obecność hologramów i znaków wodnych. Może się także zdarzyć, że w kantorze dostaniesz brudne lub uszkodzone pieniądze, którymi ciężko będzie ci zapłacić. Aktualnie obowiązująca jednostka monetarna Tajlandii, czyliwaluta Tajlandiitobaht tajski. Międzynarodowy standard ISO 4217 dla bahta tajskiego toTHB. Ważne – jeśli wchodzisz w amerykańską walutę, weź ze sobą nominały minimum 50 dolarowe, w jak najlepszym stanie. Z niższymi nominałami, lub uszkodzonymi, wytartymi, starymi banknotami może być problem.

000 PLN = ok. 24 921,08 THB

Najwygodniejszym rozwiązaniem jest zakup tajskich batów od razu w Polsce. Niestety wiele kantorów nie oferuje tej waluty lub jej cena jest bardzo wysoka. Na każdym nominale znajduje się nieżyjący już król Rama IX, Bhumibol Adulyadej Brexiteers można tolerować Boris Johnson, oferta (zmarł w 2016 roku). Bahty tajskie wyróżniają się kolorystyką na tle innych banknotów oraz precyzyjnością ich wykonania. Baht tajski, podobnie jak funt, pochodzi z jednostki wagi. Monety wydane do tego czasu były używane do 1910 r.

W zakładce Kantory Warszawa, a następnie udaj się do wybranego oddziału – w każdym z nich obowiązują takie same ceny. Bat tajlandzki jest oficjalną jednostką monetarną wyłącznie jednego kraju – Tajlandii. Wybierając się do tego egzotycznego państwa np. Na wakacje, warto zatem sprawdzić kurs bata, a konkretnie – pary walutowej THB/PLN.

  • W poprzednich emisjach takiego oznaczenia nie było.
  • Przybywając do Tajlandii, nie sposób ustrzec się od wszelkich wydatków.
  • Minusem jest to, że bank trzeba znaleźć i czasem trzeba poczekać w kolejce.
  • Ja do Tajlandii zabieram zawsze dolary i trochę euro, żeby nie zostać na lodzie.

Tajlandzki banknot 1000 baht na białym tle dla biznesu, bankowości lub finansowego pojęcia ,. Opublikowane na stronie wycieczka.pl informacje i ceny nie stanowią oferty w rozumieniu przepisów kodeksu cywilnego. Kobieta ręka otworzyć pustą torebkę szuka pieniędzy o problem… Zbliżenie kogoś ręce liczące stos tysiąca bahtów tajskich.

Przeliczenia wykonywane są według kursu średniego NBP. Wpisz w wyszukiwarkę zapytanie dotyczące bieżącego kursu THB i sprawdź, czy stawka, jaką proponuje dany kantor jest atrakcyjna. Wypłacając gotówkę w tajskich bankomatach, musisz liczyć się z kilkoma dodatkowymi opłatami.

Król Tajlandii w XIX wieku zrezygnował z archaicznej formy monet, zachowując jednocześnie tradycyjny system monetarny. Jednostka monetarna bat ukształtowała się już w średniowieczu, kiedy do Tajlandii trafiły pierwsze monety. Miały one niecodzienny kształt srebrnych grudek, przy czym każda miała masę około 15 gramów, co odpowiadało wartości 1 bata. Nazwane one były jako „bullet coins” i znajdowały się w obiegu w dzisiejszej Tajlandii jeszcze w XIX wieku.

Co warto zobaczyć w Macedonii?

Wymiana złotówek na bahty w Polsce nie jest do końca opłacalna. Po pierwsze, będziesz musiał się nieźle natrudzić, by je dostać, a po drugie ta opcja wcale nie wygląda tanio. Tavex we wszystkich swoich oddziałach oferuje walutę tajską od ręki nawet w dużych ilościach, stąd zakup jej nie jest problematyczny. Tajski rząd uchylił rąbka tajemnicy na temat nowego wyglądu tajskich batów. Na awersie wszystkich monet znajduje się podobizna króla Bhumibola Adulyadeja, który zmarł w 2016 roku.

Dodam od siebie – kurs w kantorze SuperRich na lotnisku jeden z najlepszych jakie mieliśmy. Zapisz moje dane, adres e-mail i witrynę w przeglądarce aby wypełnić dane podczas pisania kolejnych komentarzy. Transakcje możesz opłacać wygodnymi metodami płatności. Umożliwia zbieranie statystycznych danych na temat tego, jak korzystasz z naszej strony.

tajska waluta

Zapamiętuje ostatnio wybraną walutę w usłudze ofert społecznościowych (Pierwsza waluta dla sprzedaży). Być może miałeś okazję przeczytać mój artykuł „Karta walutowa – sposób na zagraniczne wyjazdy”. Faktem jest, że powinieneś rozważyć też opcję nabycia i zabrania ze sobą karty walutowej, rozliczanej w ciężar rachunku prowadzonego w „popularnej” walucie np. Euro, dolarach amerykańskich lub funtach brytyjskich. Pamiętaj o tym, że najkorzystniej jest mieć banknoty pięćdziesięcio- i studolarowe. Niższe nominały są z jakiś powodów po prostu mniej warte.

powodów, dlaczego warto inwestować w złoto

Za mniejsze nominały otrzymamy gorszy kurs, a starsze wersje dolarów są często w ogóle nieakceptowane. Oczywiście w Bangkoku najlepiej dokonywać wymiany gotówki w kantorach sieciowych, gdzie kurs możemy porównać w internecie bez ruszania się z miejsca. Wystarczy wybrać sieć kantorów, które mają najlepszy kurs, a następnie znaleźć na mapie najbliższy punkt wymiany walut danej firmy.

Wymiany dokonujesz w banku, weź że sobą paszport, bez niego nic nie wskórasz. Raz skorzystaliśmy z takiej opcji w Bangkoku, wszystko odbyło się bezproblemowo. Minusem jest to, że bank trzeba znaleźć i czasem trzeba poczekać w kolejce. Możecie sprawdzić dokładnie co będzie dla Was korzystniejsze według aktualnych kursów walut. Sprawdź w Polsce, gdzie planujesz dokonać wymiany ile dolarów i euro dostaniesz za konkretną kwotę w PLN, np. Następnie uzyskaną kwoty w EUR i USD przelicz na THB.

Wszystko zależy od tego w jakim celu chcesz używać konta, czy do codziennego wypłacania pieniędzy, czy do wypłacenia w całości itd. Ciekawostką jest to, że właśnie w Tajlandii w roku 1853 wprowadzono pierwsze na świecie, banknoty dla niewodomych. Posiadały one oznaczenia napisane w alfabecie Braille’a. W drugiej połowie XIX wieku, Mongkut, Phra Chom Klao, Rama IV otrzymał od Brytyjskiej monarchini Elżbiety prasę menniczą, która zapoczątkowała wyrób pieniądza.

Ile warty jest bat?

Tabela wymiany

O 07:11 1000 BAT jest warte 1010,91 zł.

Przed podjęciem decyzji o zakupie należy sprawdzić aktualny kurs wymiany na stronie bahta tajskiego. Zainteresowanie kursem THB wzmaga się przede wszystkim w okresie wakacyjnym. Turyści, planując wyprawę do egzotycznej Tajlandii, monitorują notowania pary THB/PLN, licząc na jak najbardziej atrakcyjny kurs wymiany. Wymiana bahta tajskiego w kantorach stacjonarnych może wiązać się z pewnymi trudnościami, dlatego warto dokonać tego przez internet, korzystając z naszego portalu.

Popularne regiony w Ameryce Pólnocnej

Przybywając do Tajlandii, nie sposób ustrzec się od wszelkich wydatków. Dlatego też warto wiedzieć, jaka jest waluta w Tajlandii oraz czy są tam honorowane karty kredytowe lub płatnicze. Tak bardzo lubiane przez na karty kredytowe nie wszystkie i nie wszędzie są honorowane. Przeglądaj dostępne zdjęcia i obrazy dla słowa kluczowego waluta tajlandii lub rozpocznij nowe wyszukiwanie, aby znaleźć więcej zbiorów zdjęć i obrazów.

tajska waluta

Dla wygody przeliczania cen warto przygotować sobie małą “ściągawkę” – w Tavex można ją otrzymać od razu przy wymianie, wystarczy poprosić o taką naszego specjalistę. W obiegu w Tajlandii znajdują się aktualnie serie 15 i 16 banknotów z podobizną tego samego króla, co na monetach. Każdy z nich ma podobiznę Bhumibola Adulyadeja oraz pomniki historycznych władców Tajlandii na odwrocie. Mają bogatą kolorystykę i krajowe godło, czyli mitycznego ptaka Garudy. Centralnym bankiem odpowiedzialnym za bata tajlandzkiego jest Bank of Thailand.

️ Jakie promocje na loty z Francji do Tajlandii znajdę w eSky.pl?

Na stronie eSky.pl regularnie pojawiają się okazje i propozycje podróży w niskich cenach. Śledź nas i daj się zainspirować!

W każdej chwili możesz (między innymi) cofnąć swoją zgodę, wysyłając wiadomość e-mail na adres Spółka LYNX nie udostępnia twoich danych partnerom biznesowym. Kliknij tutaj, aby uzyskać więcej informacji o tym, jak LYNX spółka przetwarza twoje dane osobowe. Ważne informacje, aktualny kurs wymiany, wykres historyczny i przelicznik walut.

Podobnie jak w większości wypadków – w hurcie jest taniej. Warto też zwrócić uwagę, że punkty wymiany należące do dużych banków mają kursy korzystniejsze dla turysty. Aktualnie obowiązującą jednostką pieniężną w Tajlandii jest baht tajski.

Oficjalną walutą w obiegu jest bat tajski, w naszym kantorze w Katowicach oferujemy sprzedaż i skup tajskiej waluty w konkurencyjnej cenie. Czy opłaca się się wybierać gotówkę w bankomatach na terenie Tajlandii? Inne pytanie można zadać czy lepiej zabrać baty a może euro czy dolary? Przeliczając kurs w kantorze bardziej opłaca się kupić bahty im Waluty pokazują przejście do bezpieczeństwa i dojrzałości – co to znaczy większa kwota tym więcej się zyskuje – zapytaj pracownika w naszym kantorze. Powyższa tabela przedstawia proponowany kurs wymianybahta tajskiegokolejno na polskie złotówki, euro i amerykańskie dolary. Zastrzegamy jednak, że kursy walut podane w artykule nie są zmieniane na bieżąco, a ostatnia aktualizacja treści miała miejsce w maju 2022 roku.

Mini Cart 0

Your cart is empty.